Teacher´s Corner

Search
Close this search box.

SPOLUPRACUJEME S PKF

Logo PKF

Vážení rodiče, milí studenti, milí přátelé,

rádi bychom Vás informovali o tom, že naše škola International School of Music and Fine Arts Prague navázala úzkou partnerskou spolupráci s prestižním orchestrem PKF – Pražská komorní filharmonie – Prague Philharmonia (www.pkf.cz). Toto partnerství přinese našim žákům i Vám rodičům velké výhody a přinese nám všem hodně příležitostí k novým kulturním zážitkům a poznatkům. V tomto školním roce tak nabídneme studentům ISMFA nejen možnost vystoupit s tímto renomovaným českým orchestrem, jenž pravidelně koncertuje po celém světě, ale zprostředkujeme jim také zajímavá setkání ze světa klasické hudby v rámci koncertní sezony PKF – Prague Philharmonia v pražském Rudolfinu.

Zakladatelem PKF – Prague Philharmonia byl světoznámý dirigent Jiří Bělohlávek. Dnes je tento orchestr pravidelným partnerem skvělých dirigentů a interpretů, jakými jsou András Schiff, Anna Netrebko, Diana Damrau, Angela Gheorghiu, Plácido Domingo, Elina Garanča, Juan Diego Flórez a řada dalších. Orchestr je pravidelně zván na mezinárodní hudební festivaly a vystupuje v předních světových sálech (BBC Proms, MITO Settembre Musica, Pražské jaro, Festspielhaus Baden Baden, Elbphilharmonie Hamburk, Gasteig Mnichov, Tokio, Paříž, San Francisco, Královská opera Muscat v Ománu…). Za dobu své činnosti natočil přes 80 kompaktních disků pro přední domácí i světová hudební vydavatelství: Deutsche Grammophon, Decca, Supraphon, EMI, Warner Classics nebo Harmonia Mundi.

Studenti ISMFA budou moci využít vstupenku za 100 Kč na všechny koncerty sezony PKF – Prague Philharmonia ve Dvořákově síni Rudolfina, volného vstupu na vybrané generální zkoušky a další alternativní program, včetně setkání s umělci. Zvýhodněné je i Rodinné vstupné. 28. dubna 2018 budou mít vybraní žáci ISMFA možnost vystoupit s PKF – Prague Philharmonia na mimořádném koncertě v Sále Bohuslava Martinů Akademie múzických umění v Praze.

Věříme, že tuto novou spolupráci přijmete i vy s nadšením a plně využijete možností, které poskytuje vašim dětem. O připravovaných akcích vás budeme průběžně informovat.

S pozdravem
Andrea Vlachová (ISMFA)
Iva Nevoralová (Prague Philharmonia)