Teacher´s Corner

Search
Close this search box.

Soutěž – Express Yourself – známe vítěze

 

EXPRESS YOURSELF!

Mezinárodní hudební a umělecká škola v Praze (The International School of Music and Fine Arts Prague – ISMFA) a dánská společnost, výrobce exkluzivní audio-vizuální elektroniky, Bang & Olufsen, společně ocenili 3 nejlepší hudební video-ukázky v unikátní soutěži Express Yourself.

Podívej se níže o Co se hrálo!

GRATULUJEME!
Již známe 3 nejlepší vítěze!

Podívejte se, koho jste vybrali a kdo dostal super cany Bang and Olufsen!

Soutěžní výhry

„ Chtěli jsme vytvořit soutěž, která bude děti opravdu bavit. Dnes není žádný problém natočit krátké video a nemusíte být ani moc technicky zdatní.“, popisuje paní Anna Dzurenda, organizátorka soutěže za Bang & Olufsen.  Zajímavá jsou i pravidla soutěže. Hrát o atraktivní ceny měl totiž šanci každý. „Přemýšleli jsme, pro jakou cílovou kategorii hudebníků tuto soutěž vlastně vyhlásíme, ale nakonec se nám líbila myšlenka, ponechat soutěž otevřenou všem studentům bez rozdílu věku nebo úrovně hry na hudební nástroj, což zcela podporuje i filozofii naší umělecké školy.“, vysvětluje paní Radka Fricová, organizátorka soutěže za Mezinárodní hudební a uměleckou školu.

V dubnu 2015 se studentům z pražských mezinárodních škol, se kterými The International School of  Music and Fine Arts úzce spolupracuje, dostala do rukou přihláška do atraktivní hudební soutěže Express Yourself (Ukaž, co v tobě je! – volný překlad). Studenti měli za úkol natočit krátké, ale originální video, kterým představí nejen sebe, ale i svoji hru na hudební nástroj. Děti mohly interpretovat vlastní píseň nebo jednoduše zahrát skladbu, kterou mají rádi.  Po měsíci zasílání soutěžních videí odborná porota z řad profesionálních hudebníků, učitelů ISMFA a zástupců společnosti Bang & Olufsen vybrali „Top 10“ nejlepších video-ukázek. Tato videa byla po další měsíc zveřejněna na webových stránkách hudební a umělecké školy, kde ostatní kamarádi, nejbližší rodina, spolužáci nebo náhodní návštěvníci stránek měli šanci hlasovat pro svého favorita.

Videa, která se do „Top 10“ dostala, byla proto interpretačně bohatá. Hlasující měl možnost ohodnotit snahu začínajících hudebníků i těch celkem pokročilých. Video poslala i teprve 7 letá kytaristka, která představila oblíbenou dětskou písničku Twinkle, twinkle little star a díky svému pečlivému provedení a krásnému pěveckému projevu byla do hlasování zařazena.

11. června se pražská prodejna Bang & Olufsen  naplnila dětmi a studenty z vybrané „Top 10“. Proměnila se na chvíli v malý koncertní sál a soutěžící živě vystoupili a dokázali, proč byli do hlasování vybráni. Kolemjdoucí zvědavě nakukovali do prodejny a s obdivem pozorovali nadšené umělce. Vyhlášení pak přišlo záhy. Třetí místo obsadila, mladá, talentovaná 21 letá klavíristka z jižní KoreyJisu Kim, druhé místo získal se svým sólovým výstupem na bicí, žák The Riverside School – Nicholas Economou, a vítězem se stal Andrej Hraboš z ISP, který zpíval a hrál na elektrickou kytaru hit nesmrtelných The Queen – Under pressure. Děti soutěžily o hodnotné ceny – sluchátka H6 z limitované edice DJ Khaled a kvalitní přenosné reproduktory Bang & Olufsen.

„Takové soutěže mají pro naše děti opravdu smysl.“, popisuje jeden z rodičů. „Motivují je k výkonům a podporují jejich odvahu se prezentovat. Podělí se o hudbu se svými blízkými a ceny jsou samozřejmě báječné. Doufáme, že takových soutěží tato umělecká škola zorganizuje více.“, přidává se s úsměvem, paní Gajdová, maminka jednoho z žáků z „Top 10.“

 

O co se hrálo?

Beolit 15

Beolit 15

výkonný Bluetooth reproduktor

Pusť si oblíbenou hudbu ze svého telefonu nebo tabletu a poslouchej na jedno nabití až 24 hodin. Vyhlášená kvalita zvuku od Bang & Olufsen a všesměrové ozvučení True360 tě ohromí.

BeoPlay A2

BeoPlay A2

přenosný Bluetooth reproduktor

Vezmi s sebou reproduktor BeoPlay A2 kamkoliv chceš! Kompaktní provedení s výdrží 24 hodin a skvělým zvukem.

BeoPlay H6

BeoPlay H6

sluchátka z limitované edice DJ Khaled

Jak jednou nasadíš sluchátka H6 a zaposloucháš se do jejich skvělého zvuku už nikdy je nebudeš chtít sundat.

Bang & Olufsen

Bang & Olufsen, je dánská značka luxusní audiovizuální elektroniky a je charakteristická nadčasovým designem, dokonalým řemeslným zpracováním a moderními technologiemi. Nabídne vám televize, reproduktory a přehrávače, ale také komplexní řešení rozvodu zvuku a obrazu z jednoho zdroje po celém bytě nebo domě. Od svého založení v roce 1925 ušla společnost Bang & Olufsen dlouhou cestu.

Dnes se s touto značkou můžete setkat nejen „na domácím poli“, ale také v hotelech a různých rekreačních zařízeních po celém světě. A nemusí chybět ani ve vašem autě. Luxusní zvuk a obraz si tak můžete dopřát skutečně všude. Se značkou Bang & Olufsen jsou spojena nejen jména jejích zakladatelů, Petera Bangaa Svenda Olufsena, ale také jména význačných designérů, jako je Jacob Jensen nebo David Lewis.