Teacher´s Corner

Search
Close this search box.

KRÁLOVÉ POPU V NUSLÍCH! – JAZZ GALA KONCERT 2014

Králové popu v Nuslích!

5. ročník JAZZ GALA KONCERTU The International School of Music and Fine Arts Prague!

Praha, 10. června 2014 –  Mimořádný zážitek přinesl úterní již 5. ročník Jazz Gala Koncert v Nuselské Radnici na Praze 4. Celkem 22 vystupujících studentů, přes sto-dvacet rodičů, příbuzných i přátel vytvořili báječnou a uvolněnou atmosféru. V tento večer v sále burácely The Queen, ABBA, Metallica, Lana Del Ray nebo osvědčení klasikové Gershwin a Hradecký.

Letošní Jazz Gala Koncert zaštítila zástupkyně starosty městské části Praha 4, paní Ivana Staňková a tak se akce mohla rozjet v 18.00 klasickou jazzovou peckou„Green Dolphin Street“ (Bronislaw Kaper). Student Joshua Biebr si ji sám pro tuto příležitost zaranžoval a prostor poskytl i nápaditým vstupům ostatním členům jazzového tria. Pozdvižení a obdiv v sále způsobila skladba „All of Me“ (Jon Schmidt). Richard Schönfeld tuto rytmickou perličku zvládl na jedničku a skladbu podal nejen prsty, ale zapojil i svá předloktí a vůbec zdálo, že hraje celým svým tělem. Koncert uzavřel Michael Jackson s písní „Blame it on the boogie“ v podání pěveckého sboru Singers Unlimited (PBS Vlastina). Všem jeho členům děkujeme za překrásné zpívání a i taneček. Velký dík patří paní Suzanne Higgins (PBS Music teacher) za její pomoc během celé akce.

Studenti ISMFA měli jedinečnou šanci vystoupit se špičkovým jazzovým triem – muzikanty zvučných jmen (Jan Stivín – bicí, Vít Švec – kontrabas, Bharata Rajnosek – saxofon, trumpeta, flétna ). Profíci, studenti i publikum si koncert společně s krály popu, jazzu i muzikálů náramně užili. 

Jazz gala 8